İstifadəçi Razılaşması
1.1. Bu İstifadəçi Razılaşması, "RAHMAT" MMC (VÖEN 1008551721) tərəfindən təqdim edilən xidmətlərdən və materiallardan istifadə şərtlərini müəyyən edir.
1.2. Bu İstifadəçi Razılaşmasının məqsədləri üçün aşağıdakı terminlərdən istifadə olunur:
1.2.1. Servis — internet resursu (https://rahmat.az) ünvanında yerləşən sayt, həmçinin "RAHMAT" MMC tərəfindən təqdim edilən tətbiqlər və digər xidmətlər. Bu, saytın dizaynını, məlumat bazalarını, saytın hər hansı bir bölməsini (subbölməsini) və servisdə yerləşdirilən məlumatları (istər Administrasiya, istərsə də İstifadəçilər tərəfindən) əhatə edir.
1.2.2. Administrasiya — qanunvericiliyə uyğun olaraq Servisə nəzarət edən hüquqi şəxs. Bütün Servis hüquqları "RAHMAT" MMC
məxsusdur.
1.2.3. İstifadəçi — bu razılaşmanın şərtlərini qəbul edən və Servis xidmətlərindən istifadə edən hər hansı bir şəxs.
1.2.4. Şəxsi kabinet — İstifadəçi tərəfindən təyin olunan məlumatları və parametrləri ehtiva edən fərdiləşdirilmiş istifadəçi sahəsi. İstifadəçi yalnız bir Şəxsi kabinetə malik ola bilər.
1.2.5. QR-kod — "RAHMAT" MMC tərəfindən yaradılan və mərhum üçün yaradılan veb-səhifəyə keçid edən unikal kod, qəbir üzərində yerləşdirilir.
1.2.6. İstifadəçinin şəxsi məlumatları — İstifadəçi tərəfindən qeydiyyat zamanı təqdim edilən, həmçinin Servis istifadə edildikdə avtomatik olaraq Administrasiyaya ötürülən məlumatlar (məsələn, IP ünvan, cookies məlumatları və İstifadəçinin brauzeri haqqında digər məlumatlar).
1.2.7. Məlumat — Servisə İstifadəçi və ya Administrasiya tərəfindən yerləşdirilən hər hansı bir məlumat.
1.3. Servis xidmətlərinin və materiallarının istifadəsi mövcud qanunvericilik və bu razılaşma ilə tənzimlənir.
1.4. Bu razılaşma ictimai təklifdir.
1.5. Servisdən istifadə etməklə İstifadəçi bu razılaşmanın şərtlərini qəbul edir və onun bütün müddəalarına riayət etməyi öhdəsinə götürür.
1.6. Administrasiya, razılaşmanın şərtlərini istənilən vaxt dəyişdirmək hüququnu özündə saxlayır.
1.7. İstifadəçi bu razılaşmanın şərtləri ilə və ya dəyişikliklərlə razı deyilsə, Servisdən istifadəyə son qoymalıdır.
1.8. Administrasiya, İstifadəçiyə dünyasını dəyişənlərin xatirə veb-səhifələrinin yaradılması və qəbir üzərində yerləşdiriləcək QR-kodun generasiyası üzrə xidmətlər təqdim edir.
1.9. Veb-səhifədə məlumat yerləşdirmək yalnız qeydiyyatdan keçdikdən sonra mümkündür.
1.10. İstifadəçi təqdim etdiyi məlumat üçün məsuliyyət daşıyır və bu məlumatın veb-səhifədə və QR-kodun generasiyası üçün istifadə ediləcəyinə razıdır.
1.11. Administrasiya, İstifadəçi tərəfindən təqdim edilən məlumatların dəqiqliyi və aktual olması üçün məsuliyyət daşımır.
1.12. Servis xidmətləri üçün sifariş verərkən, İstifadəçi bu İstifadəçi Razılaşmasının şərtləri ilə tanış olduğunu və onlarla razılaşdığını təsdiq edir.
1.13. Sifariş verdikdə, İstifadəçi Servisin tələblərinə uyğun olaraq mərhumun ailə üzvü və ya yaxın qohumu statusunu təsdiqləyən sənədləri təqdim etməlidir.
1.14. Səhifədə aşağıdakı məlumatlar yerləşdirilməyəcək:
Mərhumun tərcümeyi-halı və ya məlumatları ilə əlaqəli olmayan şəxsi məlumatlar.
Nalayiq ifadələr və təhqiramiz materiallar.
Reklam və ya kommersiya təklifləri.
Üçüncü şəxslərə məxsus məxfi məlumatlar.
Qanunvericiliyi və ya digər şəxslərin hüquqlarını pozacaq məlumatlar.
Ayrı-seçkiliyə, böhtana və ya mənəvi normaların pozulmasına səbəb ola biləcək məlumatlar.
Əqli mülkiyyət hüquqlarını pozan məlumatlar.
Əlaqəsiz şəxsi kontaktlar, o cümlədən ünvanlar və telefon nömrələri.
Səhifənin mövzusu və məqsədi ilə əlaqəsi olmayan şəkillər və materiallar.
1.15. Administrasiya, saytın müvəqqəti texniki nasazlıqlarına, işindəki xətalara və ya səhifələrin mövcudluğuna və fəaliyyətinə təsir göstərə biləcək hər hansı digər hallara görə məsuliyyət daşımır.
1.16. Administrasiya, yaradılan səhifələrin uzun müddət mövcud olmasına görə məsuliyyət daşımır və səhifələri əvvəlcədən xəbərdarlıq etmədən silmək hüququnu özündə saxlayır.
2. Servisdən istifadə
2.1. İstifadəçi, veb-səhifə yaradılması üçün dəqiq və tam məlumat təqdim etməyi öhdəsinə götürür.
2.2. Administrasiya, yerləşdirilən məlumatlar üçün İstifadəçidən təsdiqləyici sənədləri tələb etmək hüququna malikdir.
2.3. İstifadəçi, məlumatın mövcud qanunvericiliyi və ya razılaşma şərtlərini pozduğu təqdirdə, Administrasiyanın məlumatı silmək və ya düzəltmək hüququna malik olduğunu qəbul edir.
2.4. İstifadəçi, öz parolunun və hesabının məxfiliyinin qorunması üçün məsuliyyət daşıyır.
2.5. Hesabına girişi itirdikdə, İstifadəçi dərhal bu barədə Administrasiyaya məlumat verməlidir.
2.6. Administrasiya, İstifadəçinin hesabının icazəsiz istifadəsi nəticəsində yaranmış hər hansı zərərə görə məsuliyyət daşımır.
2.7. İstifadəçi qəbul edir ki, veb-səhifədə yerləşdirilən məlumatlar reklam ehtiva edə bilər.
2.8. İstifadəçi, Administrasiyanın reklamların və veb-səhifədə yerləşdirilən xarici mənbələrə olan keçidlərin məzmununa görə məsuliyyət daşımadığını qəbul edir.
3. Yekun müddəalar
3.1. Bu İstifadəçi Razılaşması, İstifadəçi tərəfindən qəbul edildiyi andan qüvvəyə minir.
3.2. Bu razılaşma ilə əlaqədar yaranan bütün mübahisələr tərəflər arasında danışıqlar yolu ilə həll edilməlidir. Mübahisələrin danışıqlar yolu ilə həll edilməsinin mümkün olmadığı halda, onlar qüvvədə olan qanunvericiliyə uyğun olaraq məhkəmə qaydasında həll edilir.
3.3. Bu razılaşma, "RAHMAT" MMC qeydiyyatdan keçdiyi ölkənin qanunvericiliyinə uyğun olaraq tənzimlənir və şərh olunur.

1. General Provisions
1.1. This User Agreement defines the terms of use for the services and materials provided by the "RAHMAT" company.
1.2. The following terms are used for the purposes of this User Agreement:
1.2.1. Service — the internet resource located at (https://rahmat.az), as well as applications and other services provided by the "RAHMAT"  company. This includes the website design, databases, any section (subsection) of the site, as well as information posted on the service by both the Administration and Users.
1.2.2. Administration — the legal entity managing the Service in accordance with the law. All rights to the Service belong to the "RAHMAT"  company.
1.2.3. User — any person who has accepted the terms of this agreement and uses the services of the Service.
1.2.4. Personal Account — a personalized area for the user containing information and settings defined by the User. The User is entitled to one Personal Account.
1.2.5. QR Code — a unique code generated by the "RAHMAT"  company, which is placed on the grave to link to the created web page.
1.2.6. User’s Personal Information — information provided by the User during registration, as well as automatically transmitted to the Administration when using the Service (e.g., IP address, cookies data, and other browser information).
1.2.7. Information — any information posted on the Service by either the User or the Administration.
1.3. The use of the Service’s services and materials is governed by current legislation and this agreement.
1.4. This agreement is a public offer.
1.5. By using the Service, the User accepts the terms of this agreement and agrees to comply with all its provisions.
1.6. The Administration reserves the right to amend the terms of the agreement at any time.
1.7. If the User does not agree with the terms of this agreement or any changes, they must cease using the Service.
1.8. The Administration provides the User with services for creating a memorial web page for deceased individuals and generating a QR code that will be placed on the grave.
1.9. Posting information on the web page is only possible after registration.
1.10. The User is responsible for the information provided and agrees that it will be used on the web page and for generating the QR code. 1.11. The Administration is not responsible for the accuracy and relevance of the information provided by the User.
1.12. When placing an order for the Service’s services, the User confirms that they are familiar with and agree to the terms of this User Agreement.
1.13. When placing an order, the User agrees to provide documents verifying their status as a family member or close relative of the deceased, in accordance with the Service’s requirements.
1.14. The following information will not be posted on the page:
Personal data not related to the biography or information about the deceased.
Profane language and offensive materials.
Advertising or commercial offers.
Confidential information of third parties.
Information that may violate the law or the rights of others.
Information that may lead to discrimination, defamation, or violation of moral norms.
Data that infringes intellectual property rights.
Personal contacts, including addresses and phone numbers not related to the matter.
Images and materials unrelated to the topic and purpose of the page. 1.15. The Administration is not responsible for temporary technical malfunctions, website outages, or any other circumstances that may affect the availability and functionality of the pages. 1.16. The Administration is not responsible for the long-term existence of the created pages and reserves the right to delete pages without prior notice.
2. Use of the Service
2.1. The User agrees to provide accurate and complete information for the creation of the web page.
2.2. The Administration has the right to request supporting documents from the User for the posted information.
2.3. The User agrees that the Administration may remove or correct information if it violates current legislation or the terms of the agreement.
2.4. The User is responsible for maintaining the confidentiality of their password and account.
2.5. In the event of losing access to their account, the User must immediately notify the Administration.
2.6. The Administration is not responsible for any losses resulting from unauthorized use of the User’s account.
2.7. The User agrees that information posted on the web page may contain advertisements.
2.8. The User agrees that the Administration is not responsible for the content of advertisements and links to external resources posted on the web page.
3. Final Provisions
3.1. This User Agreement comes into force upon acceptance by the User.
3.2. All disputes arising in connection with this agreement shall be settled through negotiations between the parties. If disputes cannot be resolved through negotiations, they shall be resolved in court in accordance with current legislation.
3.3. This agreement is governed by and interpreted in accordance with the laws of the country in which the "RAHMAT"  company is registered.