İstifadəçi Razılaşması
1.1. Bu İstifadəçi Razılaşması, "RAHMAT" MMC (VÖEN 1008551721) tərəfindən təqdim edilən xidmətlərdən və materiallardan istifadə şərtlərini müəyyən edir.
1.2. Bu İstifadəçi Razılaşmasının məqsədləri üçün aşağıdakı terminlərdən istifadə olunur:
1.2.1. Servis — internet resursu (https://rahmat.az) ünvanında yerləşən sayt, həmçinin "RAHMAT" MMC tərəfindən təqdim edilən tətbiqlər və digər xidmətlər. Bu, saytın dizaynını, məlumat bazalarını, saytın hər hansı bir bölməsini (subbölməsini) və servisdə yerləşdirilən məlumatları (istər Administrasiya, istərsə də İstifadəçilər tərəfindən) əhatə edir.
1.2.2. Administrasiya — qanunvericiliyə uyğun olaraq Servisə nəzarət edən hüquqi şəxs. Bütün Servis hüquqları "RAHMAT" MMC
məxsusdur.
1.2.3. İstifadəçi — bu razılaşmanın şərtlərini qəbul edən və Servis xidmətlərindən istifadə edən hər hansı bir şəxs.
1.2.4. Şəxsi kabinet — İstifadəçi tərəfindən təyin olunan məlumatları və parametrləri ehtiva edən fərdiləşdirilmiş istifadəçi sahəsi. İstifadəçi yalnız bir Şəxsi kabinetə malik ola bilər.
1.2.5. QR-kod — "RAHMAT" MMC tərəfindən yaradılan və mərhum üçün yaradılan veb-səhifəyə keçid edən unikal kod, qəbir üzərində yerləşdirilir.
1.2.6. İstifadəçinin şəxsi məlumatları — İstifadəçi tərəfindən qeydiyyat zamanı təqdim edilən, həmçinin Servis istifadə edildikdə avtomatik olaraq Administrasiyaya ötürülən məlumatlar (məsələn, IP ünvan, cookies məlumatları və İstifadəçinin brauzeri haqqında digər məlumatlar).
1.2.7. Məlumat — Servisə İstifadəçi və ya Administrasiya tərəfindən yerləşdirilən hər hansı bir məlumat.
1.3. Servis xidmətlərinin və materiallarının istifadəsi mövcud qanunvericilik və bu razılaşma ilə tənzimlənir.
1.4. Bu razılaşma ictimai təklifdir.
1.5. Servisdən istifadə etməklə İstifadəçi bu razılaşmanın şərtlərini qəbul edir və onun bütün müddəalarına riayət etməyi öhdəsinə götürür.
1.6. Administrasiya, razılaşmanın şərtlərini istənilən vaxt dəyişdirmək hüququnu özündə saxlayır.
1.7. İstifadəçi bu razılaşmanın şərtləri ilə və ya dəyişikliklərlə razı deyilsə, Servisdən istifadəyə son qoymalıdır.
1.8. Administrasiya, İstifadəçiyə dünyasını dəyişənlərin xatirə veb-səhifələrinin yaradılması və qəbir üzərində yerləşdiriləcək QR-kodun generasiyası üzrə xidmətlər təqdim edir.
1.9. Veb-səhifədə məlumat yerləşdirmək yalnız qeydiyyatdan keçdikdən sonra mümkündür.
1.10. İstifadəçi təqdim etdiyi məlumat üçün məsuliyyət daşıyır və bu məlumatın veb-səhifədə və QR-kodun generasiyası üçün istifadə ediləcəyinə razıdır.
1.11. Administrasiya, İstifadəçi tərəfindən təqdim edilən məlumatların dəqiqliyi və aktual olması üçün məsuliyyət daşımır.
1.12. Servis xidmətləri üçün sifariş verərkən, İstifadəçi bu İstifadəçi Razılaşmasının şərtləri ilə tanış olduğunu və onlarla razılaşdığını təsdiq edir.
1.13. Sifariş verdikdə, İstifadəçi Servisin tələblərinə uyğun olaraq mərhumun ailə üzvü və ya yaxın qohumu statusunu təsdiqləyən sənədləri təqdim etməlidir.
1.14. Səhifədə aşağıdakı məlumatlar yerləşdirilməyəcək:
Mərhumun tərcümeyi-halı və ya məlumatları ilə əlaqəli olmayan şəxsi məlumatlar.
Nalayiq ifadələr və təhqiramiz materiallar.
Reklam və ya kommersiya təklifləri.
Üçüncü şəxslərə məxsus məxfi məlumatlar.
Qanunvericiliyi və ya digər şəxslərin hüquqlarını pozacaq məlumatlar.
Ayrı-seçkiliyə, böhtana və ya mənəvi normaların pozulmasına səbəb ola biləcək məlumatlar.
Əqli mülkiyyət hüquqlarını pozan məlumatlar.
Əlaqəsiz şəxsi kontaktlar, o cümlədən ünvanlar və telefon nömrələri.
Səhifənin mövzusu və məqsədi ilə əlaqəsi olmayan şəkillər və materiallar.
1.15. Administrasiya, saytın müvəqqəti texniki nasazlıqlarına, işindəki xətalara və ya səhifələrin mövcudluğuna və fəaliyyətinə təsir göstərə biləcək hər hansı digər hallara görə məsuliyyət daşımır.
1.16. Administrasiya, yaradılan səhifələrin uzun müddət mövcud olmasına görə məsuliyyət daşımır və səhifələri əvvəlcədən xəbərdarlıq etmədən silmək hüququnu özündə saxlayır.
2. Servisdən istifadə
2.1. İstifadəçi, veb-səhifə yaradılması üçün dəqiq və tam məlumat təqdim etməyi öhdəsinə götürür.
2.2. Administrasiya, yerləşdirilən məlumatlar üçün İstifadəçidən təsdiqləyici sənədləri tələb etmək hüququna malikdir.
2.3. İstifadəçi, məlumatın mövcud qanunvericiliyi və ya razılaşma şərtlərini pozduğu təqdirdə, Administrasiyanın məlumatı silmək və ya düzəltmək hüququna malik olduğunu qəbul edir.
2.4. İstifadəçi, öz parolunun və hesabının məxfiliyinin qorunması üçün məsuliyyət daşıyır.
2.5. Hesabına girişi itirdikdə, İstifadəçi dərhal bu barədə Administrasiyaya məlumat verməlidir.
2.6. Administrasiya, İstifadəçinin hesabının icazəsiz istifadəsi nəticəsində yaranmış hər hansı zərərə görə məsuliyyət daşımır.
2.7. İstifadəçi qəbul edir ki, veb-səhifədə yerləşdirilən məlumatlar reklam ehtiva edə bilər.
2.8. İstifadəçi, Administrasiyanın reklamların və veb-səhifədə yerləşdirilən xarici mənbələrə olan keçidlərin məzmununa görə məsuliyyət daşımadığını qəbul edir.
3. Yekun müddəalar
3.1. Bu İstifadəçi Razılaşması, İstifadəçi tərəfindən qəbul edildiyi andan qüvvəyə minir.
3.2. Bu razılaşma ilə əlaqədar yaranan bütün mübahisələr tərəflər arasında danışıqlar yolu ilə həll edilməlidir. Mübahisələrin danışıqlar yolu ilə həll edilməsinin mümkün olmadığı halda, onlar qüvvədə olan qanunvericiliyə uyğun olaraq məhkəmə qaydasında həll edilir.
3.3. Bu razılaşma, "RAHMAT" MMC qeydiyyatdan keçdiyi ölkənin qanunvericiliyinə uyğun olaraq tənzimlənir və şərh olunur.

Пользовательское согл ашение
1.1. Настоящее Пользовательское Соглашение определяет условия использования услуг и материалов, предоставляемых OОO "RAHMAT" (VÖEN 1008551721).
1.2. Для целей данного Пользовательского Соглашения используются следующие термины:
1.2.1. Сервис — интернет-ресурс, расположенный по адресу (https://rahmat.az), а также приложения и другие сервисы, предоставляемые OОO "RAHMAT" . Это включает дизайн сайта, базы данных, любой раздел (подраздел) сайта, а также информацию, размещенную на сервисе как Администрацией, так и Пользователями.
1.2.2. Администрация — юридическое лицо, осуществляющее управление Сервисом в соответствии с законодательством. Все права на Сервис принадлежат ООО "RAHMAT" .
1.2.3. Пользователь — любое лицо, принявшее условия настоящего соглашения и использующее услуги Сервиса.
1.2.4. Личный кабинет — персонализированная область пользователя, содержащая информацию и настройки, определенные Пользователем. Пользователь имеет право на один Личный кабинет.
1.2.5. QR-код — уникальный код, сгенерированный ООО "RAHMAT" , который устанавливается на могилу для перехода к созданной веб-странице.
1.2.6. Личная информация Пользователя — информация, предоставляемая Пользователем при регистрации, а также автоматически передаваемая Администрации при использовании Сервиса (например, IP-адрес, данные cookies и другая информация о браузере Пользователя).
1.2.7. Информация — любая информация, размещенная на Сервисе Пользователем или Администрацией.
1.3. Использование услуг и материалов Сервиса регулируется действующим законодательством и настоящим соглашением.
1.4. Настоящее соглашение является публичной офертой.
1.5. Используя Сервис, Пользователь принимает условия данного соглашения и обязуется соблюдать все его положения.
1.6. Администрация оставляет за собой право в любое время вносить изменения в условия соглашения.
1.7. Если Пользователь не согласен с условиями настоящего соглашения или с изменениями, он должен прекратить использование Сервиса.
1.8. Администрация предоставляет Пользователю услуги по созданию веб-страницы памяти ушедших из жизни людей и генерации QR-кода, который устанавливается на могилу.
1.9. Размещение информации на веб-странице возможно только после прохождения регистрации.
1.10. Пользователь несет ответственность за предоставленную информацию и соглашается с тем, что она будет использоваться на веб-странице и для генерации QR-кода.
1.11. Администрация не несет ответственности за точность и актуальность информации, предоставленной Пользователем.
1.12. При оформлении заказа на услуги Сервиса, Пользователь подтверждает, что ознакомлен с условиями настоящего Пользовательского Соглашения и согласен с ними.
1.13. При оформлении заказа Пользователь обязуется предоставить документы, удостоверяющие его статус члена семьи или близкого родственника покойного, в соответствии с требованиями Сервиса.
1.14. На страничке не будет размещаться следующая информация:
Личные данные, не относящиеся к биографии или информации о покойном.
Нецензурные выражения и оскорбительные материалы.
Рекламные или коммерческие предложения.
Конфиденциальные сведения третьих лиц.
Сведения, которые могут нарушать законодательство или права других лиц.
Информация, которая может привести к дискриминации, клевете или нарушению моральных норм.
Данные, нарушающие права интеллектуальной собственности.
Личные контакты, включая адреса и номера телефонов, не относящиеся к делу.
Изображения и материалы, не относящиеся к теме и цели страницы.
1.15. Администрация не несет ответственности за временные технические неполадки, сбои в работе сайта или любые другие обстоятельства, которые могут повлиять на доступность и работу страниц.
1.16. Администрация не несет ответственности за долгосрочность существования созданных страниц, и оставляет за собой право удалять страницы без предварительного уведомления.
2. Использование Сервиса
2.1. Пользователь обязуется предоставлять точную и полную информацию для создания веб-страницы.
2.2. Администрация имеет право запросить у Пользователя подтверждающие документы для размещенной информации.
2.3. Пользователь соглашается, что Администрация может удалить или исправить информацию, если она нарушает действующее законодательство или условия соглашения.
2.4. Пользователь несет ответственность за сохранение конфиденциальности своего пароля и учетной записи.
2.5. В случае утраты доступа к учетной записи, Пользователь обязан немедленно сообщить об этом Администрации.
2.6. Администрация не несет ответственности за любые убытки, возникшие в результате несанкционированного использования учетной записи Пользователя.
2.7. Пользователь соглашается, что информация, размещенная на веб-странице, может содержать рекламу.
2.8. Пользователь соглашается с тем, что Администрация не несет ответственности за содержание рекламы и ссылок на внешние ресурсы, размещенные на веб-странице.
3. Заключительные положения
3.1. Настоящее Пользовательское Соглашение вступает в силу с момента его акцепта Пользователем.
3.2. Все споры, возникающие в связи с настоящим соглашением, подлежат урегулированию путем переговоров между сторонами. В случае невозможности урегулирования споров путем переговоров, они подлежат рассмотрению в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством.
3.3. Настоящее соглашение регулируется и толкуется в соответствии с законодательством страны, в которой зарегистрирована фирма "RAHMAT" .