08.09.1997 – 20.10.2020
Yusifov Ağaəli Vaqif oğlu 1997-ci il sentyabrın 8-də Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində anadan olub. Mərdəkan qəsəbəsi 181 nömrəli tam orta məktəbi bitirmişdir.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Ağaəli Yusifov 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Xocavəndin azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə savaşıb.
Ağaəli Yusifov oktyabrın 20-də Hadrutun azad edilməsi zamanı şəhid olub. Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən Şəhidlər xiyabanında dəfn olunmuşdur.

08.09.1997 – 20.10.2020
Юсифов Агаали Вагиф оглу родился 8 сентября 1997 года в поселке Мардакян Хазарского района. Окончил среднюю школу № 181 поселка Мардакан.
Агаали Юсифов, военнослужащий Азербайджанской Армии, участвовал в боях за освобождение Ходжавена в ходе Второй Карабахской войны, которая была начата 27 сентября 2020 года Вооружёнными Силами Азербайджана с целью освобождения территорий, находящихся под оккупацией Армении, и восстановления Территориальная целостность Азербайджана. Агаали Юсифов погиб 20 октября при освобождении Гадрута. Похоронен на аллее Шехидов, расположенной в поселке Мардакан.