Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlu 1 yanvar 2000-ci ildə Gəncə şəhərində anadan olub.
Ramal 2016-cı ildə Gəncə şəhər 28 nömrəli tam orta məktəbin 9-cu sinfini müvəffəqiyyətlə bitirərək kikboksinq idman növünə maraq göstərib. Onun mətanəti, idmana olan həvəsi ətrafdakı hər kəsin diqqətini çəkirdi.
Lakin 2019-cu il oktyabrın 1-də hərbi xidmətə çağırılaraq Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsində xidmətə başlayan Ramalın taleyi yeni məcraya yönəldi. Ramal aydın əqidəsi və vətəni müdafiə etmək əzmi ilə seçilən bir insan idi.
2020-ci il sentyabrın 27-də qoşunlarımız tərəfindən əks-hücum əməliyyatına başlamaq qərarı veriləndə Ramal könüllü olaraq cəbhə xəttinə gedib. O, Füzuli və Xocavənd rayonları uğrunda gedən döyüşlərdə böyük şücaət və fədakarlıq göstərərək iştirak edib.
2020-ci il oktyabrın 1-də Xocavənd rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə Ramal faciəvi şəkildə həlak olub. Onun fədakar xidməti və şücaəti onu tanıyanların qəlbində qalacaqdır.
Ramal ailənin tək övladı idi və subay idi.
01 oktyabr 2020-ci il tarixində şəhid olan Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlunu ailəsi və yaxınları son səfərinə yola salıblar. Qaradağ rayonunun Lökbatan kəndindəki qəbiristanlıqda dəfn edilib.
Fədakar xidmətinə və igidliyinə görə Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlu ölümündən sonra “Vətən uğrunda” , “Füzulinin azadlığına görə” və “Cəsur döyüşçü” medalları ilə təltif edilib.

Mamedov Ramal Magomed ogly was born on January 1, 2000 in the city of Ganja.
In 2016, Ramal successfully completed the 9th grade of secondary school No. 28 in Ganja and showed interest in kickboxing. His tenacity and passion for sports were noticeable to everyone around him.
However, Ramal’s fate took a new turn when on October 1, 2019, he was called up for military service and began serving in military unit “N” of the Ministry of Defense. Ramal was a man with clear convictions and determination to defend his homeland.
On September 27, 2020, when the decision was made to launch a counterattack operation by our troops, Ramal voluntarily went to the front line. He participated in the battles for the Fizuli and Khojavend regions, showing outstanding courage and dedication.
On October 1, 2020, Ramal died tragically during the battles for the Khojavend region. His sacrificial service and courage will remain in the hearts of those who knew him.
Ramal was the only child in the family and was unmarried.
On October 1, 2020, family and relatives saw off the martyred Mamedov Ramal Magomed ogly on his last journey. He was buried in a cemetery in the village of Lokbatan, Garadagh region.
For his selfless service and courage, Mamedov Ramal Magomed oglu was posthumously awarded the medals “For the Fatherland” , “For the Liberation of Fuzuli.” And "Brave Fighter".