Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlu 1 yanvar 2000-ci ildə Gəncə şəhərində anadan olub.
Ramal 2016-cı ildə Gəncə şəhər 28 nömrəli tam orta məktəbin 9-cu sinfini müvəffəqiyyətlə bitirərək kikboksinq idman növünə maraq göstərib. Onun mətanəti, idmana olan həvəsi ətrafdakı hər kəsin diqqətini çəkirdi.
Lakin 2019-cu il oktyabrın 1-də hərbi xidmətə çağırılaraq Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsində xidmətə başlayan Ramalın taleyi yeni məcraya yönəldi. Ramal aydın əqidəsi və vətəni müdafiə etmək əzmi ilə seçilən bir insan idi.
2020-ci il sentyabrın 27-də qoşunlarımız tərəfindən əks-hücum əməliyyatına başlamaq qərarı veriləndə Ramal könüllü olaraq cəbhə xəttinə gedib. O, Füzuli və Xocavənd rayonları uğrunda gedən döyüşlərdə böyük şücaət və fədakarlıq göstərərək iştirak edib.
2020-ci il oktyabrın 1-də Xocavənd rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə Ramal faciəvi şəkildə həlak olub. Onun fədakar xidməti və şücaəti onu tanıyanların qəlbində qalacaqdır.
Ramal ailənin tək övladı idi və subay idi.
01 oktyabr 2020-ci il tarixində şəhid olan Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlunu ailəsi və yaxınları son səfərinə yola salıblar. Qaradağ rayonunun Lökbatan kəndindəki qəbiristanlıqda dəfn edilib.
Fədakar xidmətinə və igidliyinə görə Məmmədov Ramal Məhəmməd oğlu ölümündən sonra “Vətən uğrunda” , “Füzulinin azadlığına görə” və “Cəsur döyüşçü” medalları ilə təltif edilib.

Мамедов Рамал Магомед оглы родился 1 января 2000 года в городе Гянджа.
В 2016 году Рамал успешно окончил 9 класс средней школы № 28 в Гяндже и проявил интерес к кикбоксингу. Его упорство и страсть к спорту были заметны всем окружающим.
Однако судьба Рамала приняла новый оборот, когда 1 октября 2019 года он был призван на военную службу и приступил к службе в воинской части «Н» Министерства обороны. Рамал был человеком с ясными убеждениями и решимостью защищать свою Родину.
27 сентября 2020 года, когда было принято решение о начале контрударной операции наших войск, Рамал добровольно отправился на передовую. Он участвовал в боях за Физулинский и Ходжавендский районы, проявляя выдающееся мужество и самоотверженность.
1 октября 2020 года, Рамал трагически погиб в ходе боев за Ходжавендский район. Его жертвенное служение и отвага останутся в сердцах тех, кто знал его.
Рамал был единственным ребенком в семье и был неженат.
1 октября 2020 года, семья и близкие проводили шехида Мамедова Рамала Магомед оглы в последний путь. Его похоронили на кладбище в поселке Локбатан Гарадагского района.
За беззаветное служение и отвагу, Мамедов Рамал Магомед оглы был посмертно удостоен медалей "За отечество" , "За освобождения Физули" и «Отважный боец».