1993-cü il fevralın 14-də Masallı rayonunun Birinci Yeddioymaq kəndində anadan olub.
Orta təhsilini beşinci sinfi Sumqayıt şəhər 5 nömrəli tam orta məktəbdə davam etdirib, 2008-ci ilə kimi, səkkizinci sinfi qurtarana qədər həmin məktəbdə təhsil alıb.
Beləliklə, həyatını hərb sənətinə bağlayan gənc 2018-2011-ci illərdə Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseydə və 2011-2015-ci illərdə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində təhsil alaraq leytenant rütbəsi almışdır.
Sonra Azərbaycan Ordusunun baş leytenantı Əlimərdan Quluzadə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarında xidmət edib. Belə ki, 2015-2020-ci illərdə baş leytenant kimi Bakı şəhərinin Müşfiq qəsəbəsində yerləşən N saylı hərbi hissədə Vətənə xidmət borcunu şərəflə yerinə yetirib.
2016-cı il uğurlu Aprel döyüşlərinin içtirakçısı olub.
Orduda nümunəvi zabit kimi xidməti göstərdiyinə görə 2013-cü ildə "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" və 2018-ci ildə "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medallarına layiq görülüb.
2020-ci il sentyabrın 27-də Vətən müharibəsi zamanı Füzulinin azadlığı uğrunda döyüşlərdə hünər göstərən baş leytenant Əlimərdan Quluzadə oktyabrın 6-da Füzulidə gedən qanlı döyüşlər zamanı torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda qəhrəmancasına şəhid olub.
Şəhid Əlimərdan Fəttah oğlu Quluzadə Birinci Yeddioymaq kənd qəbiristanlığında izdihamla dəfn olundu.
Ailəli idi. 3 qız övladı yadigar qaldı.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı vəzifə borcunu şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 15 dekabr 2020-ci il tarixli Sərəncamına əsasən Əlimərdan Fəttah oğlu Quluzadə ölümündən sonra “Vətən uğrunda” və 24 dekabr 2020-ci il tarixli Sərəncamına əsasən “Cəbrayılın azad olunmasına görə”

He was born on February 14, 1993 in Birinci Yeddioymaq village of Masalli district.
In 2000, he entered the First Yeddioymaq village school and studied in this school until the fourth grade.
He continued his secondary education in the fifth grade at Sumgayit city full secondary school No. 5, and studied in that school until 2008, when he finished the eighth grade.
Thus, the young man, who devoted his life to military art, studied at the military high school named after Jamshid Nakhchivanski in 2018-2011 and at the Azerbaijan Higher Military School named after Heydar Aliyev in 2011-2015 and received the rank of lieutenant.
Then the senior lieutenant of the Azerbaijan Army Alimardan Guluzadeh served in the Ground Forces of the Azerbaijan Armed Forces. Thus, in 2015-2020, as a senior lieutenant in military unit No. N located in Mushfiq settlement of Baku city, he honorably fulfilled his duty to serve the Motherland.
In 2016, he was a participant in the successful April battles.
In 2013, he was awarded the jubilee medals "95th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan (1918-2013)" and "100th anniversary of the Azerbaijan Army (1918-2018)" in 2018 for his service as an exemplary officer in the army.
On September 27, 2020, Senior Lieutenant Alimardan Guluzadeh, who showed skill in the battles for the freedom of Fuzuli during the Patriotic War, was heroically martyred for the territorial integrity of our lands during the bloody battles in Fuzuli on October 6.
Martyr Alimardan Fattah oghlu Guluzade was buried with a crowd in Yeddioymaq village cemetery.
He was married. 3 daughters were left behind.
According to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated December 15, 2020, Alimardan Fattah oglu Guluzade was posthumously awarded "For the Motherland" and 24 according to the Decree dated December 2020 he was awarded medals "For the release of Jabrayil" and