1993-cü il fevralın 14-də Masallı rayonunun Birinci Yeddioymaq kəndində anadan olub.
Orta təhsilini beşinci sinfi Sumqayıt şəhər 5 nömrəli tam orta məktəbdə davam etdirib, 2008-ci ilə kimi, səkkizinci sinfi qurtarana qədər həmin məktəbdə təhsil alıb.
Beləliklə, həyatını hərb sənətinə bağlayan gənc 2018-2011-ci illərdə Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseydə və 2011-2015-ci illərdə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində təhsil alaraq leytenant rütbəsi almışdır.
Sonra Azərbaycan Ordusunun baş leytenantı Əlimərdan Quluzadə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarında xidmət edib. Belə ki, 2015-2020-ci illərdə baş leytenant kimi Bakı şəhərinin Müşfiq qəsəbəsində yerləşən N saylı hərbi hissədə Vətənə xidmət borcunu şərəflə yerinə yetirib.
2016-cı il uğurlu Aprel döyüşlərinin içtirakçısı olub.
Orduda nümunəvi zabit kimi xidməti göstərdiyinə görə 2013-cü ildə "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" və 2018-ci ildə "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medallarına layiq görülüb.
2020-ci il sentyabrın 27-də Vətən müharibəsi zamanı Füzulinin azadlığı uğrunda döyüşlərdə hünər göstərən baş leytenant Əlimərdan Quluzadə oktyabrın 6-da Füzulidə gedən qanlı döyüşlər zamanı torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda qəhrəmancasına şəhid olub.
Şəhid Əlimərdan Fəttah oğlu Quluzadə Birinci Yeddioymaq kənd qəbiristanlığında izdihamla dəfn olundu.
Ailəli idi. 3 qız övladı yadigar qaldı.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı vəzifə borcunu şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 15 dekabr 2020-ci il tarixli Sərəncamına əsasən Əlimərdan Fəttah oğlu Quluzadə ölümündən sonra “Vətən uğrunda” və 24 dekabr 2020-ci il tarixli Sərəncamına əsasən “Cəbrayılın azad olunmasına görə”

Родился 14 февраля 1993 года в селе Биринджи Еддиоймаг Масаллинского района.
Среднее образование он продолжил в пятом классе полной средней школы № 5 города Сумгаит и учился в этой школе до 2008 года, по окончанию 8-го класса.
Так, молодой человек, посвятивший свою жизнь военному искусству, в 2018-2011 годах учился в Военном училище имени Джамшида Нахчыванского, в 2011-2015 годах - в Азербайджанском высшем военном училище имени Гейдара Алиева и получил звание лейтенанта.
Затем старший лейтенант Азербайджанской Армии Алимардан Гулузаде служил в Сухопутных войсках Вооружённых Сил Азербайджана. Таким образом, в 2015-2020 годах в должности старшего лейтенанта воинской части № N, расположенной в поселке Мушфик города Баку, он с честью выполнил свой долг по служению Родине.
В 2016 году был участником успешных апрельских боев.
В 2013 году за службу в качестве образцового офицера награжден юбилейными медалями «95-летие Вооруженных Сил Азербайджанской Республики (1918-2013)» и «100-летие Азербайджанской Армии (1918-2018)».
27 сентября 2020 года в годы Отечественной войны проявивший мастерство в боях за свободу Физули, старший лейтенант Алимардан Гулузаде 6 октября в ходе кровопролитных боев героически принял мученическую смерть.
Шехида Алимардана Фаттах оглу Гулузаде похоронили на кладбище села Еддиоймаг.
Он был женат,у него остались 3 дочери.
Согласно Указу Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 15 декабря 2020 года, Алимардан Фаттах оглы Гулузаде посмертно удостоен награды «За Родину», а Указом от 24 декабря 2020 года ему присвоены награды «За освобождении Джебраила» и «За освобождении Физули».