Fuad Xankişiyev 12 aprel 1996-cı ildə Mingəçevir şəhərində anadan olmuşdur. 2002-2008-ci illərdə Mingecevir şəhər Mehdi Hüseynzadə adına 3 saylı tam orta məktəbdə təhsil almışdır. Orta məktəb illərində böyük həvəs göstərdiyi cüdo idman növü ilə məşğul olan Fuad, idman üzrə təhsilini davam etdirərək Bakı Olimpiya idman liseyində cüdo üzrə təhsilini davam etdirmiş və 2011-ci ildə müvəffəqiyyətlə məzun olmuşdur. 2011-2014-cü illərdə Mingəçevir Turizm Kollecində bədən tərbiyə fakültəsinə təhsil almışdır. Bunlarla yanaşı, Fuad Xankişiyev həvəskar formada dizayn-dekor işləri ilə də məşğul olmuşdur.
2014-2016-cı illərdə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sıralarında müddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
Fuad Xankişiyev Azərbaycan Ordusunun ehtiyatda olan əsgəri kimi 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistanın işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Şuşa,Füzuli və Xocavənd istiqamətindəki döyüşlərdə fəal iştirak edərək şücaət göstərmişdir. 2020-ci il 3 noyabrda Daşaltı (Şuşa) istiqamətində gedən döyüşlərdə, 1553 metr yüksəklikdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur.
Vətən qarşısındakı müstəsna xidmətlərini əks etdirən, orden və medallarla ölümündən sonra təltif edilmişdir.( "Vətənə xidmətə görə" 3-cü dərəcəli ordeni , “Vətən Uğrunda”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Şuşanın azad olunmasına görə” ”Cesur Döyüscü” medaalları).

Фуад Ханкишиев родился 12 апреля 1996 года в городе Мингячевир. В 2002-2008 годах учился в полной средней школе №3 имени Мехти Гусейнзаде города Мингечевир. Фуад, который занимался спортом дзюдо, к которому проявлял большой энтузиазм в школьные годы, продолжил свое спортивное образование и продолжил обучение в Бакинской олимпийской спортивной средней школе, которую успешно окончил в 2011 году. В 2011-2014 годах учился на факультете физического воспитания Мингячевирского колледжа туризма. Помимо этого, Фуад Ханкишиев в любительской форме занимался также дизайнерскими и декорирующими работами.
В 2014-2016 годах находился на действительной военной службе в рядах Вооружённых Сил Азербайджана.
Фуад Ханкишиев, будучи солдатом запаса Азербайджанской Армии, проявил мужество, активно участвуя в боях на Шушинском, Физулинском и Ходжавендском направлении в ходе Второй Карабахской войны, развязанной Вооруженными Силами Азербайджана 27 сентября 2020 года. освободить территории, оккупированные Арменией. 3 ноября 2020 года он героически погиб в боях на направлении Дашалты (Шуша), на высоте 1553 метра.
Посмертно награжден орденами и медалями, отражающими его исключительные заслуги перед Родиной (орден «За заслуги перед Отечеством», медали «За Отечество», «За освобождение Ходжавенда», «За освобождение Физули», «За освобождение»Шуши», «Отважный воин»).