Fuad Xankişiyev 12 aprel 1996-cı ildə Mingəçevir şəhərində anadan olmuşdur. 2002-2008-ci illərdə Mingecevir şəhər Mehdi Hüseynzadə adına 3 saylı tam orta məktəbdə təhsil almışdır. Orta məktəb illərində böyük həvəs göstərdiyi cüdo idman növü ilə məşğul olan Fuad, idman üzrə təhsilini davam etdirərək Bakı Olimpiya idman liseyində cüdo üzrə təhsilini davam etdirmiş və 2011-ci ildə müvəffəqiyyətlə məzun olmuşdur. 2011-2014-cü illərdə Mingəçevir Turizm Kollecində bədən tərbiyə fakültəsinə təhsil almışdır. Bunlarla yanaşı, Fuad Xankişiyev həvəskar formada dizayn-dekor işləri ilə də məşğul olmuşdur.
2014-2016-cı illərdə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sıralarında müddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
Fuad Xankişiyev Azərbaycan Ordusunun ehtiyatda olan əsgəri kimi 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistanın işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Şuşa,Füzuli və Xocavənd istiqamətindəki döyüşlərdə fəal iştirak edərək şücaət göstərmişdir. 2020-ci il 3 noyabrda Daşaltı (Şuşa) istiqamətində gedən döyüşlərdə, 1553 metr yüksəklikdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur.
Vətən qarşısındakı müstəsna xidmətlərini əks etdirən, orden və medallarla ölümündən sonra təltif edilmişdir.( "Vətənə xidmətə görə" 3-cü dərəcəli ordeni , “Vətən Uğrunda”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Şuşanın azad olunmasına görə” ”Cesur Döyüscü” medaalları).

Fuad Khankishiev was born on April 12, 1996 in the city of Mingachevir. In 2002-2008 he studied at secondary school No. 3 named after Mehdi Huseynzade in the city of Mingachevir. Fuad, who was involved in the sport of judo, for which he showed great enthusiasm during his school years, continued his sports education and continued his studies at the Baku Olympic Sports Secondary School, from which he successfully graduated in 2011. In 2011-2014 he studied at the Faculty of Physical Education of the Mingachevir College of Tourism. In addition, Fuad Khankishiev was also involved in design and decorating work as an amateur.
In 2014-2016 he was on active military service in the ranks of the Armed Forces of Azerbaijan.
Fuad Khankishiyev, being a reserve soldier of the Azerbaijan Army, showed courage by actively participating in the battles in the Shusha, Fizuli and Khojavend directions during the Second Karabakh War, unleashed by the Armed Forces of Azerbaijan on September 27, 2020. liberate the territories occupied by Armenia. On November 3, 2020, he heroically died in battles in the direction of Dashalti (Shusha), at an altitude of 1553 meters.
He was posthumously awarded orders and medals reflecting his exceptional services to the Motherland (Order of the Flag of Azerbaijan, medals “For the Fatherland”, “For the Liberation of Khojavend”, “For the Liberation of Fuzuli”, “For the Liberation of Shushi”, “Brave Warrior”).