Sahib Natiq oğlu Daşdəmirov - 6 may 1995-ci ildə Bakı şə-həri, Nərimanov rayonunda anadan olub. Əslən qədim Borçalı mahalının (indiki Gürcüstan Respublikasının Bolnisi rayonunun) Saraçlı kəndindəndir.
2001-2009-cu illərdə Nərimanov rayonundakı Alı Mustafa-yev adına 202 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2009-cu ildən təhsilini Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseydə davam etdirib.
2012-ci ildə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinə daxil olub və 2016-cı ildə ali hərbi təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vurub. Təhsilini tamamladıqdan sonra Azərbay-can Silahlı Qüvvələrində xidmət edib, 23 iyun 2016-cı ildən 30 avqust 2017-ci ilədək Şəmkir korpusunda N saylı hərbi hissədə snayper taqım komandiri vəzifəsində çalışıb. 30 avqust 2017-ci ildə isə oradan könüllü olaraq Qazax rayonunda yerləşən N saylı hərbi hissəyə keçib və 25 may 2018-ci ilədək orada taqım komandiri vəzifəsini tutub, "baş leytenant" hərbi rütbəsinə yüksəlib. Həmin tarixdən etibarən 14 may 2020-ci ilədək isə Murovda (Toğanada) başqa bir hərbi hissədə taqım komandiri olub. 16 fevral 2023-cü ilədək Gədəbəy rayonu ərazisində yerləşən hərbi hissədə bölük komandiri vəzifəsində çalışıb.
2023-cü il fevralın 16-dan Şəhidlik zirvəsinə ucalanadək Xocavənd rayonu ərazisindəki hərbi hissədə taqım komandiri vəzifəsini tutub.
19 sentyabr 2023-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri tərəfindən Qarabağda keçirilən və bir gün davam edən lokal xarakterli uğurlu antiterror tədbirləri zamanı gedən döyüşlərdə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin kapitanı olan Daşdəmirov Sahib Natiq oğlu da iştirak edib və sentyabrın 20-də Xocavənd rayonunun Veysəlli kəndində qəhrəmancasına Şəhidlik zirvəsinə yüksəlib.
Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün təmin olunmasında yüksək peşəkarlıq, şücaət və mərdlik göstərmiş, öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fərqlənmiş Sahib Natiq oğlu Daşdəmirov ölümündən sonra Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 07 noyabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni və “Vətən uğrunda” medalı ilə təltif olunub.

06.05.1995 – 20.09.2023
Сахиб Натиг оглы Дашдамиров - родился 6 мая 1995 года в городе Баку Наримановского района. Он родом из села Сарачлы древнего Борчалинского района (Болнисский район нынешней Республики Грузия).
В 2001-2009 годах учился в полной средней школе № 202 имени Али Мустафаева Наримановского района. С 2009 года продолжил образование в Джамшид Нахчыванском военном училище.
В 2012 году он поступил в Азербайджанское высшее военное училище имени Гейдара Алиева и в 2016 году успешно получил высшее военное образование. После получения образования служил в Вооруженных силах Азербайджана, а с 23 июня 2016 года по 30 августа 2017 года работал командиром снайперского взвода в воинской части «Н» Шамкирского корпуса. 30 августа 2017 года добровольно перешёл оттуда в воинскую часть № Н, расположенную в Газахском районе, где до 25 мая 2018 года занимал должность командира взвода и получил воинское звание «старший лейтенант». С этого дня по 14 мая 2020 года он был командиром взвода в другой воинской части в Мурове (Тоганада). До 16 февраля 2023 года работал командиром дивизии в воинской части, расположенной в Кедабейском районе.
С 16 февраля 2023 года занимал должность командира взвода в воинской части в Ходжавендском районе, пока не был возведен на вершину Шехидства.
19 сентября 2023 года капитан ВС Азербайджана Дашдамиров Сахиб Натиг оглы принял участие в боях, произошедших в Карабахе 19 сентября 2023 года. 20 сентября 2023 он героически стал Шехидом в селе Вейсаллы Ходжавендского района.
После гибели Сахиб Натиг оглы Дашдамиров, проявившего высокий профессионализм, храбрость и отвагу в обеспечении территориальной целостности Азербайджанской Республики и отличии при выполнении возложенных на него служебных обязанностей и задач, Указом Президента Ильхама Алиева от 07 ноября 2023 года, посмертно награжден орденом «За заслуги перед Родиной» 3-й степени и медалью «За Родину».