Sahib Natiq oğlu Daşdəmirov - 6 may 1995-ci ildə Bakı şə-həri, Nərimanov rayonunda anadan olub. Əslən qədim Borçalı mahalının (indiki Gürcüstan Respublikasının Bolnisi rayonunun) Saraçlı kəndindəndir.
2001-2009-cu illərdə Nərimanov rayonundakı Alı Mustafa-yev adına 202 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. 2009-cu ildən təhsilini Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseydə davam etdirib.
2012-ci ildə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinə daxil olub və 2016-cı ildə ali hərbi təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vurub. Təhsilini tamamladıqdan sonra Azərbay-can Silahlı Qüvvələrində xidmət edib, 23 iyun 2016-cı ildən 30 avqust 2017-ci ilədək Şəmkir korpusunda N saylı hərbi hissədə snayper taqım komandiri vəzifəsində çalışıb. 30 avqust 2017-ci ildə isə oradan könüllü olaraq Qazax rayonunda yerləşən N saylı hərbi hissəyə keçib və 25 may 2018-ci ilədək orada taqım komandiri vəzifəsini tutub, "baş leytenant" hərbi rütbəsinə yüksəlib. Həmin tarixdən etibarən 14 may 2020-ci ilədək isə Murovda (Toğanada) başqa bir hərbi hissədə taqım komandiri olub. 16 fevral 2023-cü ilədək Gədəbəy rayonu ərazisində yerləşən hərbi hissədə bölük komandiri vəzifəsində çalışıb.
2023-cü il fevralın 16-dan Şəhidlik zirvəsinə ucalanadək Xocavənd rayonu ərazisindəki hərbi hissədə taqım komandiri vəzifəsini tutub.
19 sentyabr 2023-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri tərəfindən Qarabağda keçirilən və bir gün davam edən lokal xarakterli uğurlu antiterror tədbirləri zamanı gedən döyüşlərdə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin kapitanı olan Daşdəmirov Sahib Natiq oğlu da iştirak edib və sentyabrın 20-də Xocavənd rayonunun Veysəlli kəndində qəhrəmancasına Şəhidlik zirvəsinə yüksəlib.
Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün təmin olunmasında yüksək peşəkarlıq, şücaət və mərdlik göstərmiş, öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fərqlənmiş Sahib Natiq oğlu Daşdəmirov ölümündən sonra Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 07 noyabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni və “Vətən uğrunda” medalı ilə təltif olunub.

Sahib Natig oglu Dashdamirov was born on May 6, 1995 in the city of Baku, Narimanov district. He comes from the village of Sarachly in the ancient Borchali region (Bolnisi region of the present Republic of Georgia).
In 2001-2009 he studied at secondary school No. 202 named after Ali Mustafayev, Narimanov district. Since 2009, he continued his education at the Jamshid Nakhchivan Military School.
In 2012, he entered the Azerbaijan Higher Military School named after Heydar Aliyev and in 2016 successfully completed his higher military education. After receiving his education, he served in the Armed Forces of Azerbaijan, and from June 23, 2016 to August 30, 2017, he worked as a sniper platoon commander in military unit “N” of the Shamkir Corps. On August 30, 2017, he voluntarily transferred from there to military unit No. N, located in the Gazakh region, where until May 25, 2018, he held the position of platoon commander and received the military rank of “senior lieutenant.” From that day to May 14, 2020, he was a platoon commander in another military unit in Murov (Toganada). Until February 16, 2023, he worked as a division commander in a military unit located in the Gadabay district.
From February 16, 2023, he held the position of platoon commander in a military unit in the Khojavend region, until he was elevated to the top of Martyrs.
On September 19, 2023, captain of the Azerbaijani Armed Forces Dashdamirov Sahib Natig oglu took part in the battles that took place in Karabakh on September 19, 2023. On September 20, 2023, he heroically became a Martyr in the village of Veysalli, Khojavend district.
After the death of Sahib Natig oglu Dashdamirov, who showed high professionalism, courage and courage in ensuring the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan and distinction in fulfilling his official duties and tasks, by Decree of President Ilham Aliyev dated November 7, 2023, he was posthumously awarded the Order of Merit for the Motherland "3rd degree and medal "For the Motherland".