İsmayılov Ruslan Eyvaz oğlu, 1986-cı il aprelin 1-də Gürcüstan Respublikasının Marneuli rayonunun Təzəkənd kəndində anadan olub, onun döyüşçü və vətəndaş kimi üstün keyfiyyətlərini qeyd etmək istərdim. Onun ömrü vətənə xidmətə, onun azadlığını və müstəqilliyini qorumağa həsr olunub.
2001-ci ildə yerli məktəbin 9-cu sinfini bitirən Ruslan hərbi xidmət yolunu tutmaq qərarına gəlib. 2004-cü ilin aprel ayından 2006-cı ilin aprel ayına kimi N saylı hərbi hissədə xidmət edərək, vəzifə borcuna sədaqət və peşəkarlıq nümayiş etdirib.
2016-cı ildə bir daha ölkəsini müdafiə etmək çağırışına cavab verən Ruslan, müddətdən artıq xidmət etməyə başladı. Onun əzmi və vətənin müdafiəsinə qalxmaq istəyi çoxlarına örnək oldu.
2020-ci il sentyabrın 27-də II Qarabağ müharibəsinin ağır günlərində Kəlbəcər rayonu istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edən Ruslan vətəni uğrunda canından keçmiş, əsl şücaət və fədakarlıq göstərmişdir.
Qəhrəmancasına ölümündən sonra ölkə Prezidentinin Sərəncamlarına əsasən ilə Ruslan İsmayılov göstərdiyi şücaət və xidmətlərinə görə “Kəlbəcərin azad edilməsinə görə”, “Cəsur döyüşçü” və “Vətən uğrunda” medalları ilə təltif olunmuşdur.
Ardında onunla qüruru əbədi qalacaq həyat yoldaşı və iki övladı qoyub. Qoy onun ruhu şad olsun, onun şücaəti hamımızı nəcib əməllərə, azadlıq və sülh ideallarına sədaqətə ruhlandırsın.

Ismailov Ruslan Eyvaz ogly, born on April 1, 1986 in the village of Tazekand, Marneuli region of the Republic of Georgia, I would like to note his outstanding qualities as a warrior and citizen. His life was dedicated to serving his homeland and defending its freedom and independence.
After graduating from the 9th grade of a local school in 2001, Ruslan decided to follow the path of military service. From April 2004 to April 2006, he served in military unit No. N, where he demonstrated dedication to his duties and professionalism.
In 2016, once again answering the call to defend his country, Ruslan began serving overtime. His determination and willingness to stand up for his homeland became an example for many.
On September 27, 2020, during the difficult times of the 2nd Karabakh War, Ruslan took part in the fighting in the direction of the Kelbajar region, where, having given his life for his country, he showed true courage and dedication.
After his heroic death, by Decree of the President of the country, Ruslan Ismailov was posthumously awarded the medals “For the Liberation of Kelbajar”, “Brave Warrior” and “For the Motherland”, recognizing his feat and contribution to the defense of the state.
He left behind a wife and two children whose pride in him will last forever. May his soul rest in peace, and may his feat inspire us all to noble deeds and devotion to the ideals of freedom and peace.