Paşayəv Elgün İlham oglu 04.03.1994 Sabirabad rayonunda anadan olub. 2000-ci ildə Sabirabad rayonunun 1 nömrəli tam orta məktəbinə daxil olub.
2008-ci ildə Füzuli rayonunun Zobucuq qəsəbəsində 27 nömrəli tam orta məktəbdə təhsilini davam ətdirib. 2011-ci ildə həmin məktəbin 11-ci sinfini bitirib. 2012-ci ildə aprel ayında Füzuli rayon hərbi komissarlığından hərbi xidmətə çağırılıb. Azərbaycan Rəspublikasinin Sərhəd qoşunlarında xidmət edib. 22 oktyabr 2013-cü ildə hərbi xidməti başa vurub. 15.03.2014 ildən 2018-ci ilə gədər “Sokar” Nəft şirkətində mühafizəçi vəzifəsində işləyib. 05.01.2020-ci ildə Füzuli rayon çağırış şöbəsində müqavilə əsasında öhdəlik goturərək muddətdən artiq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu kimi 706 nomrəli hərbi hissənin tank ələyhinə bölüyündə, 14.02.2020-ci ildən isə qərargah bölüyündə kiçik çavus rütbəsində Sanitar təlimatci vəzifəsində xidmət ədib. 2015-ci ildə ailə həyati qurub. Xidmətinin ikinci ilində 27 sentyabr 2020-ci ildə Qarabağ müharibəsi başlayib. Elgün Sanitar təlimatcisi olaraq könüllü döyüşlərdə istirak ədib. Elgun ikinci Qarabağ müharibəsində Füzuli rayonunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasina Şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Şəhidimiz 15 oktyabr 2020-ci ildə Füzuli rayonunun Araz Dilağarda kəndinin gəbrisanlığında dəfn olunub.
Şəhidimizin özundən sonra vətənə iki övladi yadigar qaldı. Paşayəv Elgün ölümündən sonra Azərbaycan Rerspublikasının Prezidentinin sərəncamları ilə “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olumasına görə”, “Cəsur döyüşcü” və “Xocavəndin azad olunmasına görə” mədalları ilə təltif olunmuşdur.

Пашаев Эльгюн Ильхам оглы родился 04.03.1994 года в Сабирабадском районе. В 2000 году поступил в среднюю школу №1 Сабирабадского района.
В 2008 году продолжил образование в средней школе № 27 поселка Зобуджуг Физулинского района. В 2011 году окончил 11 класс этой школы. В апреле 2012 года его призвали на военную службу из военного комиссариата Физулинского района. Служил в Пограничных войсках Азербайджанской Республики. Военную службу завершил 22 октября 2013 года. С 15.03.2014 по 2018 год работал охранником в нефтяной компании «Сокар». 01.05.2020 года принят на работу на основании контракта в призывной отдел Физулинского района в качестве действующего военнослужащего и проходил службу в должности санитарного инструктора в противотанковом подразделении воинской части №706, а с 14.02.2020-го в штабном подразделении в звании младшего сержанта. В 2015 году он создали семью. На втором году его службы, 27 сентября 2020 года, началась Карабахская война. Эльгюн добровольно участвовал в боях в качестве санитарного инструктора. Эльгюн героически поднялся на вершину мученичества в боях в Физулинском районе во время Второй Карабахской войны. Наш шехид был похоронен 15 октября 2020 года на кладбище села Араз Дилагарда Физулинского района.
После смерти Эльгюн оставил ка двое детей в наследие стране. После его смерти Распоряжениями Президента Азербайджанской Республики Пашаев Эльгюн был награжден медалями «За Родину», «За освобождение Физули», «Отважный боец» и «За освобождение Ходжавенда».