Zamanov Vüqar İsmayıl oğlu 1995-ci ildə martın 10-da Füzuli rayon Horadiz qəsəbəsində anadan olmuşdur. 2001-ci ildə Füzuli rayonunda F.Mehdiyev adına 2 nömrəli tam orta məktəbə daxil olmuşdur. 2012-ci ildə həmin məktəbin məzunu olmuşdur. 2013-2014-cü illərdə həqiqi hərbi xidmət keçmişdir. Bir müddət müxtəlif mülki işlərdə çalışıb, sonradan isə 2016-cı ildə könüllü olaraq müddətdən artıq hərbi xidmətə qəbul olunmuşdur. İdmana marağı olduğu üçün ağır atletika ilə məşqul olurdu.
2020-ci ildə 2-ci Qarabağ müharibəsində 05.11.2020 tarixdə Şuşa şəhərində Daşaltı kəndində qəhrəmancasına şəhid olmuşdur. Zamanov Vüqar Horadiz şəhər qəbiristanlığında dəfn edilmişdir.
Atası Zamanov İsmayıl Qəmbər oğlu 24.08.2021-ci ildə vəfat edib. O, ölümündən qabaq “60 il yaşamışam, hər şeyə dözmüşəm, lakin övlad dərdinə dözmək olmur” demişdir.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı vəzifə borcunu şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamlarına əsasən Vüqar Zamanov ölümündən sonra "Vətən uğrunda","Füzulinin azad olunmasına görə", "Xocavəndin azad olunmasına görə" və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları ilə təltif edilmişdir.

Заманов Вугар Исмаил оглы родился 10 марта 1995 года в поселке Горадиз Физулинского района. В 2001 году он поступил в среднюю школу № 2 имени Ф.Мехтиева Физулинского района. Окончил эту школу в 2012 году. Действенную военную службу прошел в 2013-2014 годах. Некоторое время он работал на различных гражданских должностях, а позже, в 2016 году, добровольно пошел на военную службу. Из-за интереса к спорту он занимался тяжелой атлетикой.
В 2020 году героически принял мученическую смерть во 2-й Карабахской войне 05.11.2020 года в селе Дашалты города Шуши. Заманов Вугар похоронен на городском кладбище Горадиз.
Его отец Заманов Исмаил Гамбар оглу скончался 24 августа 2021 года. Перед смертью он сказал: «Я прожил 60 лет, я все вынес, но боль ребенка вынести невозможно».
Указами президента Азербайджана Ильхама Алиева за участие в боевых действиях по восстановлению территориальную целостность Азербайджана и за достойное выполнение своих обязанностей при выполнении возложенных на него задач Вугар Заманов посмертно награжден медалями «За Родину», «За освобождение Физули», «За освобождение Ходжавенда» и «За освобождение Шуши».