Həsən Bayramov 17 iyun 1992-ci ildə Göygöl rayonunun Sarısu kəndində anadan olmuşdur. 2000-2009-cu illərdə Gəncə şəhər V.Əliyev adına 12 nömrəli tam orta məktəbdə orta təhsil almışdır. 2009 - 2011-ci illərdə Gəncə Humanitar Kollecində (indiki Gəncə Dövlət Regional Kolleci) təhsil almışdır. 2011-ci ildə kolleci "maliyyə işi" ixtisası üzrə bitirmişdir. Hərbi xidmət qulluqçusu olduqdan sonra bir müddət Gəncə Regional Reklam İdarəsində dizayner kimi çalışmışdır. 2011-ci ildə Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Göygöl Rayon Şöbəsindən həqiqi hərbi xidmətə çağrılmış, Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsində xidmət etmişdir.
Həsən Bayramov 2020-ci ilin iyul ayından Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sıralarında müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət qulluqçusu kimi xidmət edirdi.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Həsən Bayramov 2020-ci il sentyabrın 27-dən Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan Vətən müharibəsində iştirak etmişdir. Cəbrayılın, Qubadlının və Laçının azad edilməsi uğrunda gedən döyüşlərdə vuruşmuşdur. Həsən Bayramov 5 noyabr 2020-ci ildə döyüş tapşırığının yerinə yetirilməsi zamanı şəhid olmuşdur. 27 noyabr 2020-ci ildə nəşi Gəncə Şəhidlər Xiyabanında torpağa tapşırılmışdır.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı vəzifə borcunu şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Həsən Bayramov ölümündən sonra "Vətən uğrunda","Döyüşdə fərqlənməyə görə", "Cəbrayılın azad olunmasına görə", "Qubadlının azad olunmasına görə", "Laçının azad olunmasına görə" medaları ilə təltif edilmişdi.

Hasan Bayramov was born on June 17, 1992 in the village of Sarysu, Goygol region. In 2000-2009, he received secondary education at secondary school No. 12 named after V. Aliyev in the city of Ganja. In 2009-2011 he studied at the Ganja Humanitarian College (now Ganja State Regional College). In 2011, he graduated from college with a degree in finance, and for some time worked as a designer in the Ganja regional advertising department. In 2011, he was called up for active military service from the Goygol district department of the State Service for Mobilization and Conscription, and served in military unit “N” of the Ministry of Defense.
Since July 2020, Hasan Bayramov has been serving in the ranks of the Armed Forces of Azerbaijan as an active serviceman.
Serviceman of the Azerbaijan Army Hasan Bayramov took part in the Patriotic War on September 27, 2020 with the aim of liberating the territories occupied by Armenia. He fought in the battles for the liberation of Jebrail, Gubadli and Lachin. Hasan Bayramov died on November 5, 2020 while performing a combat mission. On November 27, 2020, his remains were buried in the Alley of Martyrs in Ganja.
According to the relevant decrees of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, for participating in military actions to ensure the territorial integrity of Azerbaijan and honorably fulfilling his duties in carrying out the tasks assigned to the military unit, Hasan Bayramov was posthumously awarded the medals “For the Motherland”, “For Military Distinctions”, “For liberation of Jebrail”, “For the liberation of Gubadli”, “For the liberation of Lachin”.