Cəfər Yavər oğlu Eylasov 2000-ci il sentyabrın 30-da Mingəçevir şəhərində anadan olub. 2006-2015-ci illərdə Mingəçevir şəhərində 14 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb. Subay idi.
Cəfər Eylasov 2019-2020-ci illərdə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Abşeron rayonunda yerləşən "N" saylı hərbi hissəsində müddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Cəfər Eylazov 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan Vətən müharibəsi zamanı Füzulinin azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə savaşıb. Cəfər Eylasov oktyabrın 30-da Füzuli döyüşləri zamanı şəhid olub. Mingəçevir şəhərində dəfn olunub.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı vəzifə borcunu şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Cəfər Eylasov ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Cəsur döyüşçü" medaları ilə təltif edilmişdi.

Джафар Явар оглу Эйласов родился 30 сентября 2000 года в городе Мингячевир. В 2006-2015 годах учился в средней школе № 14 города Мингячевир. Он был одинок.
В 2019-2020 годах Джафар Эйласов находился на постоянной действительной военной службе в воинской части «Н» ВС Азербайджана, расположенной в Абшеронском районе.
Военнослужащий Азербайджанской Армии Джафар Эйлазов в ходе Отечественной войны, начатой Вооруженными силами Азербайджана 27 сентября 2020 года с целью освобождения территорий, оккупированных Арменией, сражался за освобождение Физули. Джафар Эйласов погиб 30 октября в ходе Физулинских боев. Похоронен в городе Мингячевир.
Согласно соответствующим Указам президента Азербайджана Ильхама Алиева, за участие в военных операциях по обеспечению территориальной целостности Азербайджана и достойное выполнение задач, возложенных на воинскую часть, Джафар Эйласов посмертно был награжден медалями «За Родину», «За освобождение Физули», «Отважный воин».