Şirinov Etibar Fazil oğlu 1993-cü il avqustun 27-də İsmayıllı rayonunun İvanovka kəndində anadan olmuşdur. Etibar 10-cu sinifə qədər İvanovka kənd orta məktəbində oxumuşdur . 2010-2011-ci illərdə Zaqatala rayonu Əliabad kənd mədrəsəsində həm dini, həm də orta təhsil almışdır.
2011-ci ilin oktyabr ayında hərbi xidmətə gedir. Hərbi xidmətdə olduğu müddətdə könüllü olaraq Xüsusi Təyinatlı qüvvələrin hazırlıq kursuna yazılır. 2013-cü ilin aprel ayında hərbi xidməti başa vurur. Hərbi xidmətdən qayıtdıqdan sonra bir müddət Bakıda çilingər işləyir. Sonra isə həmin sahə üzrə Göyçayda işləməyə davam edir.
2020-ci ilin iyun ayında ailə qurur. Elə 2020-ci sentyabr ilin senytabr ayında Vətən müharibəsi başlayır və Etibar könüllü olaraq SHXÇDXD- də qeydiyyatdan keçir və müharibəyə yollanır.
Gedərkən özü ilə bir ovuc torpaq və bayraq aparır. Deyir ki, bayrağı Şuşada sancacam, torpaq da şəhid olsam üstümdə olsun, məzarıma tökərlər. Evdən çıxarkən dediyi son sözlər belə olur :
“ Biz gedib tarix yazacağıq, siz bizi tarix kitablarından oxuyacaqsınız."
Müharibədə igidliklə, qəhrəmanlıqla döyüşüb az vaxtda " İsmayıllı Canavarı " kimi ad qazanır.
İlk döyüşlərə Horadizdə girir və həmişə öndə gedir.Döyüşlərdə ayağından yaralanır,lakin hospitala getməkdən və tibbi xidmətdən imtina edir və döyüşlərə davam edir.Bütün döyüşlərdə böyük şücaət göstərir. Zəngilan şəhərinin və kəndlərinin azad olunmasında yaxından iştirak edir . Cəbrayıl və Xocavəndin azad olunmasında da gedən döyüşlərdə qəhrəmanlıqla vuruşur.
Müharibənin bitməsinə 1 gün qalmış Zəngilanda azad olunmuş torpaqların kəşfiyyat yoxlama əməliyyatı zamanı döyüş yoldaşı ilə birgə ( 9 noyabr 2020-il ) Şəhid olur.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən, Etibar Şirinov ölümündən sonra " Vətən uğrunda" ," Cəsur döyüşçü" , " Cəbrayılın azad edilməsinə görə" , " Zəngilanın azad edilməsinə görə" , " Xocavəndin azad edilməsinə görə" medalları ilə təltif olunur.
Etibar çox vətənpərvər, millətinə , xalqına bağlı idi.
Atası Şirinov Fazil də Birinci Qarabağ müharibəsi veteranıdır.
3 il Birinci Qarabağ müharibəsində döyüşüb.
Etibar evin yeganə oğul övladı idi. İki bacının bir qardaşı idi.
Allah bütün Şəhidlərə rəhmət etsin. Şəhidlər bizim fəxrimiz ,başımınız tacıdır.
Etibarın sözləri : “Yaşasın Azərbaycan ordusu, yaşasın Azərbaycan xalqı. Nə qədər ki biz varıq burda, rahat yaşaya bilər Azərbaycan xalqı.”

Shirinov Etibar Fazil oglu was born on August 27, 1993, in the village of Ivanovka, Ismayilli district. Etibar studied until the 10th grade at the secondary school in the village of Ivanovka. In 2010-2011, he studied at the Aliabad village madrasa in the Zaqatala district, receiving both religious and secondary education.
In October 2011, he went for military service. During his service, he voluntarily enrolled in the Special Forces training course. In April 2013, he completed his military service. After returning from the army, he worked for a while as a locksmith in Baku and then continued working in this field in Goychay.
In June 2020, he got married. In September 2020, the Patriotic War began, and Etibar voluntarily registered at the State Service for Mobilization and Conscription and went to war. When he left, he took a handful of soil and a flag with him. He said that he would plant the flag in Shusha, and if he became a martyr, they should put the soil on his grave. His last words before leaving were: "We will go and write history, and you will read about us in history books."
He fought with courage and heroism in the war, quickly earning the nickname "The Wolf of Ismayilli". His first battles were in Horadiz, where he was always at the forefront. In the battles, he was wounded in the leg but refused to go to the hospital and receive medical treatment, continuing to fight. He showed great bravery in all battles. He actively participated in the liberation of Zangilan city and its villages. He also fought heroically in the battles for the liberation of Jabrayil and Khojavend.
One day before the end of the war, during a reconnaissance operation in the liberated areas of Zangilan, he and his comrade were martyred (November 9, 2020).
According to the decrees of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, Etibar Shirinov was posthumously awarded the medals "For the Motherland", "Brave Warrior", "For the Liberation of Jabrayil", "For the Liberation of Zangilan", and "For the Liberation of Khojavend".
Etibar was very patriotic and devoted to his nation and people. His father, Shirnov Fazil, is also a veteran of the First Karabakh War. He fought for 3 years in the First Karabakh War. Etibar was the only son in the family; he had two sisters. May Allah grant paradise to all martyrs. Martyrs are our pride and honor.
Etibar's words: "Long live the Azerbaijani army, long live the Azerbaijani people. As long as we are here, the Azerbaijani people can live in peace."