Əlizadə Qurbani Ziyafəddin oğlu 10 iyun 1992- ci ilde Füzuli rayonu Yuxarı Kürdmahmudlu kəndində anadan olub.1999-cu ildə Füzuli rayonu Ramil Ələkbərov adına Kürdmahmudlu kənd tam orta məktəbin 1 ci sinifine daxil olub və 2009-cu ildə həmin məktəbi bitirib.2010-cu ildə oktyabrın ikisinde Bakıda daxili qoşunlarda xidmət edib.Qurbani şərəflə Hərbi xidməti başa vurub,evine dönür.Çox vətənpərvər, istedadlı, dostcanlı, nəğməkar mehriban gülərüz hər kəslə tez ünsiyyət qurmağı bacaran qəhrəman idi.
Qurbani 2 bacının bir qardaşıdır.Valdeyinlerinə bacilarina çox qayğı göstərirdi.Qurbaninin vətənə olan sevgisi onu 2013-cu ilde Müddətdən Artiq Hərbi Xidmətdə qalmağa sövq etdi. Hərbidə Manqa Komandiri vəzifəsində çalışıb,2016-cı ildə Lələtəpə döyüşlərində fəal iştirak etdiyinə görə komandiri tərəfindən qramotoyla Fəxri fərmanla təltif olunub.Baş Çavuş vəzifəsinə qədər yüksəlib.Hərbici yoldaşları arasında öz vətənpərvərliyini və mehribançilgina görə hərzaman fərqlənib.27 sentyabr 2020-ci ildə ll Qarabağ müharibəsində iştirak edib.Döyüş zamanı fəallığı ilə seçilir, hərkəsdən öncə mərd mərdanə döyüşüb.Yaralanıb, ama buna baxmayaraq döyüşü davam etdirib.Qurbaninin etdiyi qəhrəmanlıqlardan sücayətli döyüş yoldaşları fərəhlə danışır 01 tarixində Qəhramancasina şəhid olub en uca zirvə Şəhdilik zirvəsinə ucalib. Və Azərbaycan Respublikasının Pirezdeti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən, Əlizadə Qurbani ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Xocavəndin azad olunmasına görə", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Cəsur döyüşçü" medalları və ilə III dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edildi.

Elizade Kurban Ziyafaddin oglu was born on June 10, 1992, in the village of Yukhari Kurmukhudlu in the Fuzuli district. He entered the first grade of the Ramil Alekperov Secondary School in Kurmukhudlu village in 1999 and graduated in 2009. In October 2010, he began his service in the internal troops in Baku. Kurban honorably completed his military service and returned home. He was a highly patriotic, talented, friendly, melodious, and kind-hearted hero, who easily connected with everyone around him.
Kurban was the brother of two sisters and took great care of his parents and sisters. His love for the homeland led him to stay on additional military service in 2013. He served as a platoon commander and was awarded commendations and honors by his commander in 2016 for his active participation in the battles for Laletapa. He rose to the rank of sergeant. Among his military comrades, he was always distinguished by his patriotism and kindness. On September 27, 2020, he participated in the Second Karabakh War. During the battle, he stood out with his activity, fighting valiantly and courageously. He was wounded but continued to fight. His heroism is proudly remembered by his fellow soldiers. On October 1, he heroically fell, reaching the highest pinnacle of Martyrdom. According to the decrees of the President of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, after his death, Elizade Kurban was awarded the "For the Motherland" medal, the "For the Liberation of Hojavend" medal, the "For the Liberation of Fuzuli" medal, the "Brave Warrior" medal, and the III degree "For Service to the Motherland" Order.