Əlizadə Qurbani Ziyafəddin oğlu 10 iyun 1992- ci ilde Füzuli rayonu Yuxarı Kürdmahmudlu kəndində anadan olub.1999-cu ildə Füzuli rayonu Ramil Ələkbərov adına Kürdmahmudlu kənd tam orta məktəbin 1 ci sinifine daxil olub və 2009-cu ildə həmin məktəbi bitirib.2010-cu ildə oktyabrın ikisinde Bakıda daxili qoşunlarda xidmət edib.Qurbani şərəflə Hərbi xidməti başa vurub,evine dönür.Çox vətənpərvər, istedadlı, dostcanlı, nəğməkar mehriban gülərüz hər kəslə tez ünsiyyət qurmağı bacaran qəhrəman idi.
Qurbani 2 bacının bir qardaşıdır.Valdeyinlerinə bacilarina çox qayğı göstərirdi.Qurbaninin vətənə olan sevgisi onu 2013-cu ilde Müddətdən Artiq Hərbi Xidmətdə qalmağa sövq etdi. Hərbidə Manqa Komandiri vəzifəsində çalışıb,2016-cı ildə Lələtəpə döyüşlərində fəal iştirak etdiyinə görə komandiri tərəfindən qramotoyla Fəxri fərmanla təltif olunub.Baş Çavuş vəzifəsinə qədər yüksəlib.Hərbici yoldaşları arasında öz vətənpərvərliyini və mehribançilgina görə hərzaman fərqlənib.27 sentyabr 2020-ci ildə ll Qarabağ müharibəsində iştirak edib.Döyüş zamanı fəallığı ilə seçilir, hərkəsdən öncə mərd mərdanə döyüşüb.Yaralanıb, ama buna baxmayaraq döyüşü davam etdirib.Qurbaninin etdiyi qəhrəmanlıqlardan sücayətli döyüş yoldaşları fərəhlə danışır 01 tarixində Qəhramancasina şəhid olub en uca zirvə Şəhdilik zirvəsinə ucalib. Və Azərbaycan Respublikasının Pirezdeti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən, Əlizadə Qurbani ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Xocavəndin azad olunmasına görə", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Cəsur döyüşçü" medalları və ilə III dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edildi.

Ализаде Курбани Зияфаддин оглы родился 10 июня 1992 года в селе Юхары Кюрмахмудлу Фузулийского района. В 1999 году поступил в первый класс средней школы имени Рамиля Алекперова в селе Кюрмахмудлу Фузулийского района и окончил её в 2009 году. В октябре 2010 года начал службу во внутренних войсках в Баку. Курбани с честью завершил военную службу и вернулся домой. Он был очень патриотичным, талантливым, дружелюбным, мелодичным и добродушным героем, легко находившим общий язык с окружающими.
Курбани был братом двух сестёр. Он очень заботился о своих родителях и сёстрах. Его любовь к родине побудила его остаться на дополнительную военную службу в 2013 году. Он служил в качестве командира взвода и в 2016 году был награждён грамотами и почётными грамотами командиром за активное участие в боях за Лалетепу. Он достиг звания старшины. Среди своих боевых товарищей он всегда выделялся своим патриотизмом и добротой. 27 сентября 2020 года он принял участие во Второй Карабахской войне. Во время боя он проявил активность, сражаясь героически и стойко. Он был ранен, но продолжал бой. О его героизме его боевые товарищи рассказывают с гордостью. 1 октября он героически погиб, вознесясь на высшую вершину — вершину Шахидства. Согласно указам Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, после своей смерти Ализаде Курбани был награждён медалями "За Родину", "За освобождение Ходжавенда", "За освобождение Фузули", "Храбрый воин" и орденом III степени "За службу Родине".