Elmaz Hacıyev 1994-cü il mayın 9-da Şamaxı rayonunun İkinci Çaylı kəndində anadan olub. Ailəli və iki övladı atası idi.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Elmaz Hacıyev 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi uğrunda başlanan Vətən müharibəsində savaşıb.
Elmaz Hacıyev noyabrın 4-də Laçın döyüşləri zamanı şəhid olub.
Xəzər rayonunun Bina qəsəbəsində dəfn olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Elmaz Hacıyev ölümündən sonra "Vətən uğrunda" və "Laçının azad olunmasına görə" medalları ilə təltif edilib.

Элмаз Гаджиев родился 9 мая 1994 года в селе Икинджи Чайлы Шамахинского района. Он был женат и имел двоих детей. Будучи солдатом Вооруженных Сил Азербайджана, Элмаз Гаджиев участвовал в Отечественной войне, начавшейся 27 сентября 2020 года, за освобождение оккупированных территорий. 4 ноября он героически пал в боях за Лачин.
Элмаз Гаджиев был похоронен в поселке Бина Хазарского района. Согласно указам Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, Элмаз Гаджиев был посмертно награжден медалями «За Родину» и «За освобождение Лачина».