Əliyev Saleh Namiq oğlu 1992-ci il avqustun 18-də Bakı şəhərinin Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsində anadan olub. 1998-ci ildə Sabunçu rayonunda yerləşən Şəhid Elxan Misirxanov adına 71 nömrəli orta məktəbdə təhsilinə başlayıb və 2007-ci ildə həmin məktəbi bitirib. 2010-cu ildə Bakı İdarəetmə və Texnologiya Kollecinin zərgərlik fakültəsinə daxil olub və 2014-cü ildə təhsilini başa vurub.
Saleh hərbi xidmətini 2014-cü ildə Qazax rayonunun Kəmərli kəndində yerləşən hərbi hissədə keçib. 2016-cı ildə hərbi xidmətini başa vurduqdan sonra müxtəlif işlərdə çalışıb. 2020-ci ilin iyulunda Tovuz döyüşləri zamanı general-mayor Polad Həşimovun şəhid olmasından təsirlənərək könüllü olaraq orduya yazılıb. 21 sentyabr 2020-ci ildə ailəsindən gizli olaraq hərbi komissarlığa müraciət edib və Vətən müharibəsinə qoşulub.
27 sentyabr 2020-ci il tarixindən etibarən Füzuli və Cəbrayıl rayonlarının azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib. Müharibə müddətində Saleh hər gün ailəsi ilə əlaqə saxlayaraq onları sakitləşdirirdi. Sonuncu dəfə 15 oktyabr 2020-ci ildə anası ilə danışaraq ondan halallıq istəyib. Həmin gün Füzuli döyüşləri zamanı qəhrəmancasına şəhid olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamları ilə Əliyev Saleh ölümündən sonra "Vətən uğrunda"və "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalları ilə təltif edilib. Şəhidin xatirəsi əbədiləşdirilərək yaşadığı evin qarşısında xatirə bulaq kompleksi qurulub. Təhsil aldığı 71 saylı orta məktəbdə və 176 nömrəli orta məktəbdə adına sinif otaqları yaradılıb.

Салех Намиг оглы Алиев родился 18 августа 1992 года в поселке Забрат Сабунчинского района города Баку. В 1998 году он начал обучение в средней школе № 71 имени шахида Эльхана Мисирханова в Сабунчинском районе и окончил её в 2007 году. В 2010 году поступил на факультет ювелирного дела Бакинского колледжа управления и технологий, завершив обучение в 2014 году.
Салех проходил военную службу в 2014 году в воинской части, расположенной в селе Кемерли Газахского района. Завершив службу в 2016 году, он работал в различных сферах. Вдохновленный гибелью генерал-майора Полада Гашимова во время боев в Товузе в июле 2020 года, он добровольно записался в армию. 21 сентября 2020 года, не сообщив своей семье, он обратился в военный комиссариат и присоединился к Отечественной войне.
С 27 сентября 2020 года Салех участвовал в боях за освобождение Физулинского и Джебраильского районов. Во время войны он регулярно связывался со своей семьей, чтобы их успокоить. Последний раз он поговорил с матерью 15 октября 2020 года, попросив её благословения. В тот же день он героически погиб в боях за Физули.
Согласно указам президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, Салех Алиев был посмертно награжден медалями «За Родину» и «За освобождение Ходжавенда». В память о нём перед его домом был установлен мемориальный фонтан. Также в средней школе № 71, где он учился, и в средней школе № 176 были открыты классы, названные в его честь.