Rüstəmli Bəhruz Malik oğlu 01 oktyabr 1998-ci il tarixdə Beyləqan rayonu Qəhrəmanlı qəsəbəsində anadan olmuşdur. Bəhruz Rüstəmli orta təhsilini Tağı Məmmədov adına tam orta məktəbdə almışdır.
2015 ci ildə hərbi xidmətə yollanıb əsgərliyini Qaraheybət təlim tədris mərkəzində bitirb qaydıb müxtəlif sahələrdə çalşsada onun vətən sevgisi onu hərbiyə qayıtmağa məcbur edib. 2018 ci ildə yenidən Füzuli rayonunda N saylı hərbi hissədə xidmətə başlayıb 2 ci Qarabağ muharibəsində top kamandiri kimi fəal iştirak edərək çox sayda mənfur erməni əsgərini öldürdü və medallarla təltif olundu. 2020 ci ildə Bəhruz özünü təkminləşdirmək üçün xüsusi təyinatlı qüvvələrə yazlıb getdi oranın kursunu müvəqətiyətlə keçərək orda xidmətini davam etdirdi 2022 ci ildə antiteror döyüşündədə aktiv iştirak etdi.
20.09.2023-cü ildə həyata keçirilmiş uğurlu lokal antiterror tədbirləri zamanı, Xocalı rayonu Dağdağan kəndi istiqamətində gedən döyüşlərdə Bəhruz mənfur ermənilər tərəfindən atılan minamiyot nətəcəsində şəhid olmuşdur. Bəhruz 20.09.2023 cü ildə ömrünün bahar çağında 25 yaşında şəhadətə ucaldı.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamlarına əsasən, Bəhruz Rüstəmli “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “İgidliyə görə”, “Vətən müharibəsi iştirakçısı”,"Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” medalları və 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilmişdir.

In 2015, he began his mandatory military service, completing it at the Garahyabat Training Center. Although he returned and worked in various civilian fields, his deep love for the homeland compelled him to return to the military. In 2018, he started serving again in a military unit in the Fuzuli region. As an artillery commander, he actively participated in the Second Karabakh War, eliminating many enemy soldiers and receiving medals for his valor. In 2020, Bahruz enrolled in the Special Forces to further develop his skills, successfully completing the course there. In 2022, he also actively took part in an anti-terror operation.
During the successful local anti-terror measures carried out on September 20, 2023, Bahruz was martyred by enemy mortar fire in the Dağdağan village of the Khojaly region. He lost his life at the young age of 25.
By the relevant decrees of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, Bahruz Rustəmli was posthumously awarded the medals “For the Liberation of Fuzuli,” “For the Liberation of Khojavend,” “For Bravery,” “Participant of the Patriotic War,” “For the Motherland,” “Brave Warrior,” and the 3rd degree “For Service to the Motherland” Order.